بازیافت پلاستیک تنها راه نجات زمین برای ایندگان

بازیافت ضایعات در اینده به دلیل کمبود و مصرف منابع زمین ، بهترین منبع مواد اولیه

صنعت بازیافت ، صنعت پیشرو و هایتک اینده است.

بهرداری از خط زباله شهری یاسوج پس از 20 سال

از خط زباله شهری یاسوج پس از 20 سال

بالاخره قرار است در یاسوج خط زباله شهری را راه اندازی کنند.این خط موجب می شود بسیاری از مواد قابل بازیافت از زباله جدا شوند و سپس مابقی دفن شود.خبری از خبرگزاری فارس منتشر شده است که طبق قول شهردار یاسوج در یک ماهه اینده این خط بازیافت زباله شهرداری راه اندازی می شود

کد مطلب: 31 تاریخ انتشار : ۱۲ مهر ۱۴۰۰

بالاخره قرار است در یاسوج خط زباله شهری را راه اندازی کنند.این خط موجب می شود بسیاری از مواد قابل بازیافت از زباله جدا شوند و سپس مابقی دفن شود.خبری از خبرگزاری فارس منتشر شده است که طبق قول شهردار یاسوج در یک ماهه اینده این خط بازیافت زباله شهرداری راه اندازی می شود

 انباشت زباله‌ها در دوپشته دشت‌روم و ورود شیرابه‌ها به آب‌های زیرزمینی معضل جدی در شهر یاسوج بود که هم سلامت مردم را تهدید می‌کرد و هم تهدیدی برای محیط زیست به شمار می‌رود.

کارخانه بازیافت زباله کار معطل مانده از سنوات گذشته بود که شهرداری یاسوج با کمک سرمایه‌گذار پای کار آمده تا به دو دهه دغدغه شهروندان شهر یاسوج پایان دهد.

آخرین وضعیت کارخانه بازیافت زباله خبرنگاران را بر آن داشت تا سرزده از دوپشته دشت‌روم بازدید کنند.بازدیدی که شهردار یاسوج را هم به دو پشته دشت‌روم کشاند.

نستهن مقدم در دوپشته دشت‌روم در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه نزدیک ۲۵سال دفن بهداشتی زباله در منطقه گردشگری و عشایری دوپشته انجام می‌شد،گفت: مخاطرات زیست محیطی و نفوذ شیرابه به آب‌های زیرزمینی تهدیدی برای سلامتی شهروندان یاسوجی بود و همین دلایل مدیریت شهری شهرداری را بر آن داشت که به جد پای کار بیاید.

وی ادامه داد: هزینه بالای کارخانه بازیافت زباله، شهرداری را مجاب کرد به سراغ سرمایه‌گذار برود و با وجود اینکه کمتر دیده شده سرمایه‌گذار در این مورد حاضر به سرمایه‌گذار شود اما سرمایه‌گذار برای کمک به شهروندان در این زمینه سرمایه‌گذاری کرد.

شهردار یاسوج با اشاره به افزایش ۱۰۰ درصدی هزینه‌های کارخانه بازیافت گفت: کارخانه بازیافت زباله یک پروژه آینده‌نگر است و با افتتاح فاز اول که طی ۳۰ روز آینده محقق  می‌شود ظرفیت روزانه ۴۵۰ تن پسماند وجود دارد. پیش‌بینی می‌شود خط دوم این پروژه راه‌اندازی شود که ظرفیت ۹۰۰ تن پسماند را دارد و حتی آمادگی می‌توانیم پسماندها دیگر شهرها را هم بپذیریم.

وی با اشاره به اینکه از این طلای کثیف می‌توان به عنوان یک سرمایه استفاده کرد، گفت: فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی شده که خانوارها تفکیک زباله از منزل را انجام دهند، همچنین برای جمع‌آوری شیرابه زباله حوضچه‌هایی پیش‌بینی شده است.

مقدم ساخت کارخانه بازیافت را یک وظیفه قانونی دانست و گفت: زیرساخت‌های سایت دوپشته دشت‌روم ایجاد شده است تا به دو دهه دغدغه مردم پایان داده شود.

این مسئول با اشاره به تولید ۲۵۰ تن زباله در شهر یاسوج گفت: انباشت زباله در ورودی شهر یاسوج زیبنده نیست و با ایجاد کارخانه دوپشته دشت‌روم که یکی از بهترین کارخانه‌های بازیافت زباله است این مشکل و دغدغه حل‌ و فصل می‌شود.

منبع : خبرگزاری فارس نیوز

لطفا اگر این مطلب را پسندید ، انرا به گروهها یا افراد در شبکه های اجتماعی بفرستید(تنها با یک کلیک)
ارسال نظر
نظر شما حتما خوانده و درج خواهد شد.لطفا نظرات خود را ارسال کنید نام :
نظر: