بازیافت پلاستیک تنها راه نجات زمین برای ایندگان

بازیافت ضایعات در اینده به دلیل کمبود و مصرف منابع زمین ، بهترین منبع مواد اولیه

صنعت بازیافت ، صنعت پیشرو و هایتک اینده است.

سود بازیافت پلاستیک و نایلون

بازیافت پلاستیک و نایلون

تعدادی تماس از طرف کسانیکه میخواهند راه اندازی کارگاه بازیافت پلاستیک داشته باشند  داریم که این سوال را دارند که سود دستگاه بازیافت پلاستیک و نایلون به چه صورت و به چه مقدار است؟ ما در اینجا می خواهیم به این مسئله کامل بپردازیم

کد مطلب: 109 تاریخ انتشار : ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

تعدادی تماس از طرف کسانیکه میخواهند راه اندازی کارگاه بازیافت پلاستیک داشته باشند  داریم که این سوال را دارند که سود دستگاه بازیافت پلاستیک و نایلون به چه صورت و به چه مقدار است؟ ما در اینجا می خواهیم به این مسئله کامل بپردازیم که سود بازیافت پلاستیک و اسیاب پلاستیک یا نایلون یا پت و یا سود دستگاه خردکن سبد و بازیافت پت به چه میزان و آیا اصلا محاسبه این سود روی کاغذ امکان پذیر هست ؟آیا صرفه اقتصادی برای بازیافت ضایعات با وضعیت موجود دارد ؟این مسائل را در اینجا بررسی می کنیم.

شعار کاویان بازیافت این ست که اگر مشتری دستگاه و خط بازیافت ساخته شده توسط ما ، سود کند و فعالیت اقتصادی اش دچار مشکل نشود ، پس ما  هم در کارمان و انجام وظیفه مان خوب بوده ایم و نتیجه کار ما سوددهی خط بازیافت ساخته شده مان است نه صرفا فروش ماشین الات.پس سعی بر این است که علاوه بر راهنمایی و توضیح به مشتری و خریداران ، دستگاهها و ماشین الات با کیفیتی ارائه کنیم.

محاسبه سود خط بازیافت و کارخانه بازیافت پلاستیک و نایلون

برای محاسبه سود هر فعالیت اقتصادی از جمله صنعت recycle و بازیافت باید به این صورت عمل کرد که قیمت مواد اولیه و هزینه ها را از قیمت فروش محصول نهایی کم می‌کنیم تا سود خالص به دست بیاد.

سود دستگاه اسیاب و خط بازیافت

هزینه های راه اندازی کارخانه بازیافت ضایعات پلاستیک و نایلون و پت عبارتند از:

اجاره یا هزینه یک سالن(در صورت مالک بودن هزینه اجاره معادل را در نظر بگیرید)
هزینه های کارگران مشغول در خط بازیافت و یا تکفیک ضایعات و کارمندان بعلاوه هزینه رفت و آمد و ناهار و صبحانه و لباس کار و …
هزینه بیمه و تامین اجتماعی
آب برق گاز و فاضلاب
هزینه تعمیرات دستگاه و موارد مصرفی دستگاه مانند تسمه و بلبرینگ ها یا تیغه دستگاه آسیاب کن پلاستیک و نایلون.گرچه دستگاه بازیافت پلاستیک و نایلون سبد پت ساخته شده کاویان بازیافت دارای گارانتی می باشد اما بالاخره هر دستگاهی هزینه های خود را دارد که باید هنگام راه اندازی کارگاه بازیافت پلاستیک در نظر گرفت

راه اندازی کارگاه بازیافت پلاستیک

هزینه سرمایه اولیه یا تورم که مثلاً اگر شما صد میلیون برای این کار اختصاص داده اید و سود بانکی این صد میلیون در هر سال ۲۰ میلیون تومان می باشد و چون ماشین آلات شما به مرور مستهلک خواهد شد و در مقابل تورم آنچنان افزایش قیمت نخواهد داشت پس باید شما این را در نظر بگیرید که در عرض سه سال باید هزینه دستگاه ها از تولید گرفته بشود پس 33% هزینه سرمایه شماست.
و هزینه های دیگر بستگی به شرایط خودتان دارد

قیمت مواد اسیاب شده به روز

قیمت فروش محصول را می توان از جاهایی مانند سایت پلاستیک یاب (plasticyab.ir)یا گروه های واتساپی به دست آورد و یا تحقیقات میدانی از فروشندگان و خریداران مواد اولیه.
حال به قیمت مواد اولیه خودمان چه ضایعات پلاستیک می باشد نیاز داریم(قیمت هر کیلو پلاستیک اسیاب شده) اگر ما قیمت مواد اولیه بعلاوه هزینه را از قیمت محصول نهایی کم‌ کنیم سود خالص ما به دست خواهد آمد

قیمت ضایعات پلاستیکی ( پت و سبد و نایلون و ..)

مسئله اصلی که پیش می‌آید دقیقاً در اینجاست.فرض کنید شما ضایعات پلاستیک را به قیمت ده هزار تومان خریداری میکنید. سوال من این است قیمت مواد اولیه شما چقدر است اگر شما می گویید ۱۰۰۰۰تومان پاسخ غلط است چرا که ضایعات پلاستیک ناخالصی دارد و ناخالصی ها باعث می شود که محاسبه قیمت مواد اولیه شما سخت تر بشود مثلا شما اگر دو تن بطری پت ضایعاتی را بخرید تا در خط بازیافت ضایعات پلاستیک پت و نایلون ، بازیافت کنید امکان دارد ۵۰۰ کیلو از این ضایعات ،مواردی مانند چوب خاک یا آب یا نوشابه یا ناخالصی هایی از این دست باشد.

ضایعات پلاستیک و محاسبه سود خط بازیافت
در دوره آموزشی کاویان بازیافت این مسئله را کاملا شرح داده ایم که چگونه ضایعاتی بخرید که قابل محاسبه باشد و شما بدانید قیمت مواد اولیه شما دقیقاً چه مبلغی است.
لطفا قبل از ورود به مقوله بازیافت این دوره که کاملا بازار محور تولید شده و موارد حقیقی و نکات پنهان را توضیح می دهد ، را با مبلغ ناچیزی تهیه کنید و با دقت تمام مباحث ان را ملاحظه و سپس تصمیم بگیرید.

برای اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید 09105918742

سود واقعی بازیافت پت و نایلون و سبد

واقعیت این ست که اگر افرادی در جامعه مشغول به کاری هستند پس حتما سودده است اما از طرفی تعداد افرادی که وارد بازیافت می شوند و زیان می کنند هم کم نیست .سود واقعی بستگی به مدیریت و تلاش هوشمندانه و در نظر گرفتن مباحثی ست که شاید عامه صنعت گران انها را نداند و یا به سادگی از کنار ان رد شوند.

بسیار خوشحال خواهیم شد تا بتوانیم قبل از ورود به این صنعت مشاوره ایی در این زمینه باهم داشته باشیم 09105918742

بنده کوشیده ام در دوره اموزشی این مباحث را خدمت کسانیکه که واقعا قصد زحمت کشیدن هوشمندانه در صنعت بازیافت را دارند توضیح دهم.قدمی هر چند کوچک اما موثر برای جلوگیری از ضرر و زیان کسانیکه قصد راه اندازی کارخانه بازیافت پلاستیک را دارند

 

لطفا اگر این مطلب را پسندید ، انرا به گروهها یا افراد در شبکه های اجتماعی بفرستید(تنها با یک کلیک)
ارسال نظر
نظر شما حتما خوانده و درج خواهد شد.لطفا نظرات خود را ارسال کنید نام :
نظر: